Приватизація земельних ділянок

Для того щоб безкоштовно приватизувати власну земельну ділянку, з розташованим об'єктом нерухомості, межі якої встановлені і який знаходиться у використанні, необхідно звернеться до сільської (селищної, міської) ради чи районної державної адміністрації (якщо ділянка знаходиться за межами населеного пункту) з клопотанням про безкоштовну передачу цієї ділянки у власність (або оренду).

Після отримання відповідного рішення (розпорядження) потрібно звернутися в землевпорядну організацію, яка має відповідну ліцензію на виконання робіт із землеустрою (наприклад ТОВ "Земпроект-груп»). І укласти договір на розробку технічної документації із землеустрою, та зі створення документів, що засвідчують право власності ( користування) земельною ділянкою.

Після цього землевпорядна організація здійснює кадастрову зйомку земельної ділянки, створює технічну документацію із землеустрою та цифровий обмінної XML-файл, який вноситься в базу територіального органу Держземагентства з метою привласнення (визначення) кадастрового номера. Потім документація узгоджується в територіальному управлінні Держземагентства та відділі містобудування та архітектури. Також, у разі необхідності, технічна документація подається на затвердження до сільської (селищної, міської) ради або державної адміністрації.

Територіальне управління Держземагентства замовляє роздруківки державних актів, підписує їх і здійснює державну реєстрацію. Право власності на земельну ділянку підтверджується зареєстрованим державним актом, який можна отримати в територіальному управлінні Держземагентства.


Згідно ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на приватизацію земельних ділянок у таких розмірах:

  • для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району; для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га;
  • для ведення садівництва - не більше 0,12 га;
  • Будівництво та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 га;
  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 га.


Громадянин України може отримати земельну ділянку у власність шляхом безоплатної приватизації тільки один раз по кожному виду користування в межах норм, визначених законом.

Документи необхідні для початку робіт:

  • рішення (розпорядження) про надання земельної ділянки у власність або про дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою;
  • правовстановлюючі документи на будинок або будови;
  • викопіювання з генерального плану або схеми формування сільської (селищної, міської) ради або схеми садового товариства;
  • копія паспорта та ідентифікаційного коду.

Чому нам довіряють:

Багаторічний досвід роботи

Багаторічний досвід роботи

Якісне обслуговування кожного клієнта

Якісне обслуговування кожного клієнта

Виконання робіт у найкоротший термін

Виконання робіт у найкоротший термін