Проектування будівель і споруд

Етапи та стадії проектування:

Завдання на проектування. Якщо ми говоримо про індивідуальний житловий будинок, у Вас, напевно, є улюблене заняття або сімейні традиції, які теж потрібно врахувати при плануванні житлового простору.Для громадських будівель складається ще й технологічне завдання, в якому описується набір приміщень у залежності від призначення, їх функціональна структура.Із такого роду інформації ми формуємо документ, який називається «завдання на проектування».

Ескізний проект. Ескізний проект є попередньою стадією проектування, розробляється для визначення попередніх містобудівних, архітектурних, художніх та функціональних рішень об'єкта, техніко-економічних показників. На цій стадії проводиться посадка будівлі на ділянку із урахуванням навколишньої забудови: протипожежних та побутових розривів, розташування інженерних мереж, орієнтації будівлі по сторонах світу. Розробляються схематичні планувальні рішення, визначаються основні функціональні зони та зовнішній вигляд майбутньої будівлі. За підсумком стадії ескізний проект Ви отримуєте том із наступним складом: вихідні дані; пояснювальна записка; попередні техніко-економічні показники; ситуаційна схема; схема генплану; плани поверхів; фасади; перспективи та фотомонтажі із урахуванням навколишньої забудови; схематичний розріз.

Проект. Проект - є узгоджувальною стадією проектування. Розробляється для визначення основних містобудівних, художніх, технічних, технологічних, інженерних рішень об'єкта, основних техніко-еконіміческіх показників та подається у лаконічній формі без деталізації. Приблизний склад тому: вихідні дані; загальна пояснювальна записка з описом рішень, прийнятих у проекті; техніко-економічні показники; генеральний план (схема організації рельєфу, план благоустрою та озеленення, схема транспортно-пішохідного руху (при необхідності), зведений план інженерних мереж (при необхідності)); архітектурно-будівельні рішення (фасади, поверхові плани, план покрівлі, розрізи, вузли огороджуючих конструкцій); рішення із інженерного забезпечення будівлі (принципові схеми улаштування інженерного обладнання (холодного та гарячого водопостачання, каналізації, опалення, вентиляції, кондиціонування повітря, електроустаткування, автоматизації інженерного обладнання, пило- та димовидалення, сміттєвидалення і тощо)); спеціальні розділи проекту (проект організації будівництва, оцінка впливу на навколишнє середовище, кошторисна документація тощо) виконуються за потребою в залежності від об'єкта. На цій стадії проектування виконуються теплотехнічні розрахунки огороджуючих конструкцій із урахуванням вимог енергозбереження.

Робоча документація для будівництва. Робоча документація для будівництва розробляється для виконання будівельно-монтажних робіт і визначення кошторисної вартості будівництва. Також робоча документація містить детальні опрацювання усієї будівлі: розробку рішень по улаштуванню вузлів, декоративних елементів, усунення "містків холоду", специфікації виробів і матеріалів, креслення на виготовлення нестандартних елементів та багато іншого. Розробляється робоча документація для будівництва на підставі затвердженої попередньої стадії проектування.

Авторський нагляд за будівництвом. Авторський нагляд за будівництвом включає в себе контроль розробниками проекту процесу виконання будівельних робіт, відповідності проектним рішенням, фіксацію відхилень в журнал, своєчасне коригування і уточнення проектних рішень, допомога при виборі будівельних та оздоблювальних матеріалів.

Якщо у Вас виникли якісь запитання щодо етапів та стадій проектування, ми з радістю допоможемо Вам знайти на них відповіді.

Чому нам довіряють:

Багаторічний досвід роботи

Багаторічний досвід роботи

Якісне обслуговування кожного клієнта

Якісне обслуговування кожного клієнта

Виконання робіт у найкоротший термін

Виконання робіт у найкоротший термін